HABERLER

TÜROB İspanya'da FİTUR Turizm Fuarına katılacak...

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB), 17-21 Ocak 2018 tarihleri arasında İspanya’nın başkenti Madrid’de 38. kez kapılarını açacak olan FITUR 2018 Turizm Fuarı’na katılacak.

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB), 17 ile 21 Ocak 2018 tarihleri arasında, İspanya’nın Başkenti Madrid’te düzenlenecek Fitur Turizm Fuarı’na 4. Salonda yer alan 4C05 numaralı Türkiye standı içerisinde katılım sağlıyor.

Fuara ilişkin kısa bir değerlendirmede bulunan TÜROB Başkan Yardımcısı ve Fuarlar, Tanıtım ve Pazarlama Komitesi Başkanı Müberra Eresin “ITB Berlin ve WTM Londra Turizm Fuarlarından sonra FITUR Madrid, Avrupa’da gerçekleştirilen en önemli 3. Turizm fuarı olarak kabul ediliyor. Geçen yıl fuarda kurduğumuz temaslarda, İspanyol turizm otoriteleri tarafından, İspanya’yı ziyaret eden 10 milyonun üzerindeki turistin, başta Türkiye olmak üzere Tunus ve Mısır gibi ülkelerden “emanet” olarak İspanya’ya geldiği aktarılmıştı. Bu yıl, emanetlerimizi geri almak üzere hazırız ve buna ilişkin gerekli tüm girişimleri sağlayacağız. İspanya, Ülkemizin en istikrarlı büyüme gösteren pazarları arasındayken, 2009 yılı itibari ile ülkede baş gösteren ekonomik krize bağlı olarak, İspanya’dan ülkemize gelen turist sayısı yılda 300 bin bandında stabil olarak sürüyordu. Ancak ülkemizde meydana gelen olumsuz gelişmeler doğrultusunda 2014 itibariyle turist sayısında gerileme başladı. 2016 yılında ise yüzde 55 düşüş ile tüm zamanların en büyük pazar kaybı yaşandı. 2017’nin ilk 11 ayında, gerileme çok düşük bir oranda da olsa devam etti. Dolayısıyla, 2018 yılı itibariyle bu pazarı geri kazanmamız gerekiyor. FITUR Fuarı bu konuda gerekli temasları kurabilmemiz için iyi bir platform olacak. İspanya, gerek rakip bir ülke olarak, gerekse kaynak bir pazar olarak özellikle kültür turizmi segmentinde bizim için önemli bir destinasyondur. Fuarın ülkemiz adına hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

FITUR/ Madrid Türkiye Standı 
TÜROB 
Pabellón 4 
Stand No:4C05
Fuarın Resmi Sitesi www.ifema.es/fitur_01